יום 11: סאן חוסה, טורטוגרו
בשעות הבוקר המוקדמות יציאה לכוון שמורת טורטוגרו. בדרך חולפים על פני הפארק הלאומי ברילו קרילו שם תינתן ההזדמנות לחזות בנופים מרהיבים וצמחים טרופיים נדירים. עוצרים לסעוד ארוחת בוקר טיפוסית לקוסטה ריקה בין מטעי הבננות. ממשיכים למזח ממנו נשייט בתעלות המכונות “האמזונס של קוסטה ריקה” לכוון שמורת טורטוגרו, העשירה בצמחיה טרופית, בבעלי חיים ובעשרות זנים של ציפורים. עם ההגעה אל הלודג’ בו נתגורר, נתמקם בחדרים ונסעד בלודג’ את ארוחת הצהריים. אחה”צ נצא לביקור בעיירה טורטוגרו. ארוחת ערב ולינה בלודג’.

יום 12: שמורת טורטוגרו
לאחר ארוחת הבוקר יוצאים לשייט בתעלות השמורה ונהנים מהמגוון העצום של הציפורים ובעלי החיים השונים כמו קופים, קיימנים ועוד המאכלסים אותה, כמו גם מהצמחייה הטרופית המרשימה. ארוחת צהריים בלודג’ ולאחריה ביקור בחוף הים שם מטילים הצבים הגדולים את ביציהם ובעיירה טורטוגרו. לינה וארוחת ערב בלודג’ בטורטוגרו.

יום 13: טורטוגרו, אזור הר הגעש ארנל
לאחר ארוחת הבוקר נשייט בתעלות טורטוגרו אל המזח ממנו יצאנו יומיים קודם, שם ימתין לנו האוטובוס ואנו בדרכנו אל אזור הר הגעש ארנל. אנו מגיעים אל העיירה לה פורטונה השוכנת למרגלות הר הגעש ארנל. עם ההגעה למלון ולאחר שנתמקם בו יוותר מעט זמן למנוחה ובשעות הערב יוצאים לביקור וטבילה במעיינות המים החמים בלדי, הממוקמים בקרבת ההר הפעיל ארנל, שם גם סועדים את ארוחת הערב. לינה במלון בארנל.

יום 14: אזור הר הגעש ארנל
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לבקר באזור הר הגעש ארנל, נטייל רגלית בפארק הלאומי הר הגעש ארנל ונמשיך להליכה על הגשרים התלויים. הר הגעש ארנל ממוקם 7 ק”מ מהעיירה פורטונה ומתפרש על שטח של 33 קמ”ר. ההר התפרץ לראשונה ב- 9 ליולי 1968. שטחו מאופיין בשני פנים: האחד מכוסה בצמחיה סבוכה המגנה על מגוון רחב של חיות בר והצד השני מכוסה כולו בסלעי לבה וחול שנוצרו בהתפרצויות קדומות. ביום או לילה בהירים ניתן לראות את זרימת הלבה. בסמיכות להר זורם נהר הטבקון ובקרבתם מעינות המים החמים השומרים על טמפרטורה של 37 מעלות צלזיוס והם מרגיעים את השרירים, מנקים את העור ומפיגים מתח. במלון טבקון נבנו בריכות בטמפרטורות שונות המוקפות ביער טרופי, מפלי מים וגינות מטופחות. באזור, מקומות ביקור נוספים כמו הפארק הלאומי הר הגעש ארנל, הממוקם 15 ק”מ מפורטונה בין מרגלות ההרים של רכס קורדילה דה טילארן ומישורי סאן קרלוב ונחשב לאחד הפארקים הפופולאריים בקוסטה ריקה ששטחו 120,000 דונם. מפל לה פורטונה הממוקם 5.5 ק”מ מפורטונה כאשר שביל תלול מאפשר למבקרים להגיע אל המפל המדהים הנופל מגובה של 70 מטר. מערות וונאדו שהתגלו בשנת 1962 וממוקמות כ- 3 ק”מ מהעיירה פורטונה. מערכת המערות משתרעת לאורך של 2000 מטר והם מאופיינים במאפיינים גיאולוגים. שמורת קאנו נגרו הוגדרה כ”שמורה מוצפת” בעלת חשיבות עולמית והיא חיונית לשמירה על האיזון הסביבתי של האזור הצפוני בקוסטה ריקה. היא מגינה על מגוון רחב של זני צמחים ובעלי חיים שרבים מהם נמצאים בסכנת הכחדה. במהלך העונה היבשה הופכת השמורה לאתר האכלה חשוב לאלפי עופות הים המגיעים לביצות. בשמורה זני צמחים ובעלי חיים שאין אפשרות למוצאם בשום מקום אחר בקוסטה ריקה. לינה במלון בארנל.

יום 15: ארנל, מונטה וורדה
בתום ארוחת הבוקר נפרדים מאזור הר הגעש ארנל ושמים פעמינו אל עבר אזור הפארק הלאומי של מונטה וורדה ושמורת יער העננים של סנטה הלנה. אזור מונטה וורדה ידוע ומפורסם בעולם בזכות מאמצי שימור הטבע ואורח החיים סביב מתן כבוד לטבע. העיירה סנטה אלנה היא מרכז השירותים המסחריים והתיירותיים של האזור לצד עיירות חשובות נוספות כגון סאן לואיס וסאן ג’ררדו. למרות שהאטרקציה המרכזית כאן היא השמורה הביולוגית של מונטה וורדה, האזור מציע מגוון רחב של אתרי טבע, שבילים ציוריים, צמחיה עשירה ושטחים פראיים יפיפיים. ניתן לצאת לסיורי צפייה בציפורים בעיקר בקווטצאל הזוהר, בחיות הבר, לטיולים בטבע, למסלולי הליכה, להליכה על הגשרים התלויים ולביקור בגני פרפרים וצפרדעים. שמורת יער העננים של סנטה אלנה, השוכנת בגובה של 4000 רגל מעל פני הים, מגינה על יער העננים ומכילה שבילי טיולים המכסים 3000 דונמים. השמורה הביולוגית של היער המוצל מאופיינת בצמחיה עשירה במיוחד שרובה ייחודית בעולם לאזור זה. יותר מ- 450 זנים של ציפורים, 490 זני פרפרים, 100 זני יונקים, 2500 זני צמחים ואלפי זנים של חרקים. לשמורה שטח בן 26,000 אקרים המחולקים ל- 6 אזורים אקולוגיים המאפשרים 6 דרכים נפרדות לטייל ולחזות בציפורים, צמחיה ובחיות. בסאן לואיס נמצא מפל סאן לואיס המרשים הנופל מגובה 300 מטר. את הדרך מארנל עושים בהפלגה על ימת ארנל ובדרך משובשת אבל עם נופים מרהיבים. מגיעים למלון במונטה וורדה ולאחר שמתמקמים במלון זמן לביקורים עם המדריך באזור.

יום 16: מונטה וורדה
בתום ארוחת הבוקר במלון, יוצאים לביקור בשמורת טבע פרטית וממשיכים, לאלו המעוניינים, לגלישת קנופי בגובה צמרות העצים (דרך מופלאה לחזות ביער הגשם מגובה מעופה של ציפור). אחר הצהריים מבקרים בעיירה סנטה אלנה ובגני הצפרדעים והפרפרים. בסיומו של יום שבים למלוננו. לינה במלון במונטה וורדה.

יום 17: מונטה וורדה, מנואל אנטוניו
ארוחת בוקר במלון ולאחריה אנו בדרכנו לעזוב את ההרים הגבוהים לכוון חופי האוקיינוס השקט לביקור בפארק הלאומי הידוע ביותר בקוסטה ריקה, מנואל אנטוניו. בדרך חוצים את העיירה חקו שהפכה למרכז לגולשי גלים מהעולם כולו וחופי הים שלה מתאימים גם לרחצה, שייט וסתם להנאה. משם ממשיכים לקאפוס הצמודה למנואל אנטוניו ושם גם נמצא המלון בו נתאכסן. לינה וארוחת ערב במלון בקאפוס.

יום 18: מנואל אנטוניו
נסעד את ארוחת הבוקר במלון ולאחריה ביקור בפארק הלאומי מנואל אנטוניו. שם בין חולות לבנים וזכים, נהרות זורמים, יער גשם מרהיב ומזג אויר לח ורטוב נמצא מגוון של צמחיה טרופית עשירה עם עצים המתנשאים לגבהים וביניהם קופים, עצלנים ומאות סוגים של ציפורי שיר. בנוסף בין הביצות ושיחי המנגרובים והלגונות המשמשים מחסה לציפורים ימיים נמצאים פליקנים, שחפים וסנוניות. הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוקם לשמש כמקום של בילוי ונופש ואכן ניתן למצוא שם ספסלים לישיבה ואזורים מיוחדים לפיקניקים. בתום הביקור שבים למלון למנוחה ו/או לרחצה בבריכה ואולי לטייל ביער הגשם הצמוד למלון. לינה וארוחת ערב במלון בקאפוס.

יום 19: מנואל אנטוניו, סאן חוזה, נמל התעופה
ארוחת בוקר במלון ונסיעה לסאן חוזה בדרך נעצור על הגשר מעל נהר הטרוקלס לתצפית על התנינים הרבים השורצים במימיו ועל גדותיו. ממשיכים לנמל התעופה של סאן חוסה לטיסה הממריאה ליעד ביניים ומשם בטיסת המשך לתל אביב.

יום 20: תל אביב
נחיתה בנמל התעופה בן גוריון

קובה וקוסטה ריקה
20 ימים של טבע בלתי נגמר


יום 1: תל אביב, הוואנה
המראה מנתב”ג דרך יעד ביניים באירופה להוואנה, עיר הבירה של קובה, אשר הוכרזה על-ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. עיר אשר חיים בה למעלה מ- 2 מליון תושבים והינה העיר הגדולה ביותר בקריביים. עם הנחיתה העברה למלון בהוואנה.

יום 2: הוואנה
ארוחת בוקר במלון. נצא לראות ולהתרשם מהעיר התוססת, נבקר בכיכר המהפכה, באוניברסיטה של הוואנה, במוזיאון הרום אשר נמצא במועדון הוואנה ובמבצר העתיק המשקיף על העיר. נמשיך לארוחת צהריים ולאחריה סיור רגלי בעיר העתיקה, בין הסמטאות הצרות והברים האפלולים וכמובן במקומות בהם חי ובילה הסופר המפורסם ארנסט המינגווי. נחוש את המוסיקה הקובנית, נראה את בתי הקפה, המסעדות ונהנה משוק האומנים המציע עבודות יד וציורים המיוחדים לקובה. לינה במלון בהוואנה.

יום 3: הוואנה, סורואה, פינר דל ריו, עמק וינייאלס
לאחר ארוחת הבוקר במלון, ניסע לכיוון העיר פינר דל ריו. בדרכנו נבקר בסורואה, פארק טבע מדהים ובו גן של סחלבים ומפלי מים, נבקר במפעל לסיגרים קובנים הידועים כטובים ביותר בעולם ושם נחזה בתהליך היצור. נמשיך לכיוון עמק וינייאלס, מקום מדהים ביופיו המכונה “הגן של קובה”. נאכל ארוחת צהריים במסעדה ונמשיך לביקור בציור הקיר הפרהיסטורי המדהים. נבקר במערת האינדיאני ששימשה בעבר כמקלט מפני הכובש הספרדי ונשוט בנחל תת קרקעי הזורם בתוך המערה. לקראת ערב נחזור למלון בהוואנה.

יום 4: הוואנה, מפרץ החזירים, סיינפואגוס
ארוחת בוקר במלון, נסיעה לכיוון העיר סייאנפואגוס (מאה הלהבות). בדרכנו נבקר בפלאייה גירון ,“מפרץ החזירים”. נבקר במערת הדגים, מקום מדהים בו אפשר לשחות עם שנורקל כדי לראות את יופייה הטבעי של הבריכה. נאכל ארוחת צהריים במסעדת המערה. בהגיענו לסייאנפואגוס, נסייר בתיאטרון טרי ובארמון פאלאסיו דה וויאה הבנוי בסגנון מרוקאי עתיק ונמצא בסוף הטיילת. מגג הארמון נשקף נוף עוצר נשימה של כל המפרץ. לינה במלון בסיינפואגוס.

יום 5: סיינפואגוס, טרינידד
ארוחת בוקר במלון. נסיעה לעיר טרינידד, העיר העתיקה שנשתמרה מתקופת השלטון הספרדי. בהגיענו לטרינידד נבקר במוזיאון הרומנטיקה, נראה את הכיכר המרכזית, פלזה מאיור, הקתדרלה ואת בתי העשירים המשמשים היום כמוזיאונים. נבקר במועדון קאנצ’אנצ’ארה ונשתה כוסית מהמשקה המפורסם לצלילי מוזיקה קובנית מסורתית. נמשיך למלון השוכן לחוף הים הקריבי. ארוחת ערב ולינה במלון הכל כלול בטרינידד.

יום 6: טרינידד, שמורת הטבע גואנייארה, הרי האסקאמברי
ארוחת בוקר במלון, נסיעה ברכב ליום ארוך שכולו הנאה. נערוך ספארי ברכב שטח לשמורת הטבע היפה ‘’גואנייארה’’. בהגיענו לבריכה הכחולה נצא לטיול רגלי במסלול מדהים ביופיו עד לאגם, זמן לרחצה באגם. נמשיך לצפות וליהנות ממערכת החי והצומח של נהר ה’’גונאייארה’’. ארוחת צהריים במסעדה וחזרה למלון. ארוחת ערב ולינה במלון הכול כלול בטרינידד.

יום 7: טרינידד, סנטה קלרה, וארדרו
ארוחת בוקר במלון וניסע לכיוון העיר סנטה קלרה. נבקר בטראן בלינדדו, המקום שבו הובסו בקרב חייליו של באטיסטה, שליט קובה, כשהגיעו ברכבת לסנטה קלרה. נבקר באתר הנצחתו של הגיבור הלאומי צ’ה גווארה. מסנטה קלרה נמשיך בדרכנו עד לחצי האי וארדרו. ארוחת ערב ולינה במלון הכול כלול בוארדו.

יום 8: וארדרו, קארדנס, רכבת הסוכר הישנה, עמק היומורי, הוואנה
ארוחת בוקר במלון ונצא לסיור המחזיר אותנו לתקופת העבדות בשדות הסוכר בקובה. נבקר במפעל הסוכר הישן עם הסברים על תהליך הפקת הסוכר מקני הסוכר, נטעם מהמיץ המופק מקני הסוכר ששמו “גואראפו”, נבקר במטע של קני סוכר כדי לחתוך ולטעום מקני הסוכר. לאחר מכן נצא לנסיעה ברכבת הסוכר הישנה מהמאה הקודמת לתחנת הרכבת המרכזית בעיירה “קארדנס”, עיירה קובנית טיפוסית המתגאה בעובדה שבה עוצב הדגל הקובני. נצא לסיור בעיירה, נבקר בשדרות המרכזיות, במוזיאון “אוסקר מריה דה רוכאס” ועדיין ישאר זמן חופשי לטייל בעיירה. חוזרים לוארדרו למלון הכל כלול. לינה במלון בואראדרו.

יום 9: ואראדרו, קוהימר, הוואנה
לאחר ארוחת הבוקר אנו בדרכנו חזרה לעיר הבירה הוואנה. נחצה את אחד הגשרים היפים והגבוהים בקובה מעל עמק היומורי, נעצור ונעלה למצפה המשקיף על הגשר הענק ועל עמק היומורי המדהים ביופיו. בהמשך דרכנו, נבקר בכפר הדייגים קוהימר, מקום שבו קיבל את השראתו הסופר האמינגווי לספרו “הזקן והים”. נבקר במוזיאון ‘’ארנסט המינגווי’’, נאכל ארוחת צהריים במסעדה ונמשיך בדרכנו להוואנה, עיר הבירה של קובה. לינה במלון בהוואנה.

יום 10: הוואנה, סאן חוסה
העברה לנמל התעופה של הוואנה וטיסה לסאן חוסה אשר בקוסטה ריקה. לאחר גמר הסידורים בנמל התעופה, העברה למלון. לינה במלון בסאן חוסה. סאן חוסה, עיר הבירה של קוסטה ריקה, משופעת באתרי תרבות רבים כמו תיאטראות, מוזיאונים, גלריות, אולמות קונצרטים ודברי אמנות מהדרגה הגבוהה ביותר. בעיר אירועים תרבותיים רבים כמו מופעי בלט ואופרה, תיאטרוני רחוב, מוזיקה עכשווית ועוד. בהליכה במה שנקרא “הטיול ההיסטורי של סאן חוסה” מבקרים ב“אסיפת המחוקקים” (כך נקרא בית הנבחרים), בפארק הלאומי, במרכז התרבות הלאומי, בית המכס הראשי, מוזיאון אבני החן, Jade Museum, שבו ממצאים ארכיאולוגיים מהתקופה הפרה קולומביאנית, “הבית הצהוב” שנבנה ב- 1916 ושימש בתחילה כמשכנו של בית המשפט לצדק של מרכז אמריקה ועם פיזורו ועד היום משמש הבניין משרדים שונים של זרועות השלטון, “הבית המתכתי” שנבנה מלוחות מתכת שהובאו מבלגיה וחוברו יחדיו בסאן חוסה, הבניין שימש עם הקמתו את שיטת החינוך הציבורי בקוסטה ריקה החל מסוף המאה ה- 19 ועד היום, המוזיאון של הבנק המרכזי של קוסטה ריקה שבו 2 תערוכות קבועות: האחת של הזהב הפרה קולומביאני, “Alvero Vergas Echeverria”, שבו מוצג אוסף חפצי זהב מרשים מ- 500 לפני הספירה ועד הגעת הספרדים לאזור במאה ה- 16 והשנייה של אוסף מטבעות, “Jaime Solera Bennet”, המייצג אוסף חשוב של מטבעות ושטרות המייצגים את ההתפתחות הכלכלית של קוסטה ריקה, התיאטרון הלאומי, הקתדרלה העירונית ועוד.
טיול לברזיל מידע על ברזיל
טיול לארגנטינה מידע על ארגנטינה
טיול לצ'ילה מידע על צ'ילה
טיול לפרו מידע על פרו
טיול לאקוודור מידע על אקוודור
שייט לקריביים מידע על הקריביים
שייט לאנטרקטיקה מידע על אנטרקטיקה
טיול לקוסטה ריקה מידע על קוסטה ריקה
טיול לגואטמלה מידע על גואטמלה
טיול למקסיקו מידע על מקסיקו
טיול לקובה מידע על קובה
טיול לר. דומיניקנית מידע על ר. דומינקנית
טיול לפוארטו ריקו מידע על פוארטו ריקו


להזמנת החבילה, אנא מלאו את הפרטים הבאים, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

שם פרטי:
 
שם משפחה:
 
טלפון:
 
אימייל:
 
 
הערות:
 
[יש למלא כל השדות]


טיול לקובה | טיול למקסיקו | טיול לגואטמלה | טיול לקוסטה ריקה | טיול לאקוודור | טיול לפרו | טיול לצ'ילה | טיול לארגנטינה | טיול לברזיל
טיולים לנוסע העצמאי | טיול לפוארטו ריקו | טיול לרפובליקה הדומיניקנית | שייט לקריביים | שייט במקומות אקזוטיים | שייט לאנטארקטיקה