ההר הפעיל בקביעות מה- 29 ליולי 1968, שטחו מאופיין בשני פנים: האחד מכוסה בצמחיה סבוכה המגינה על מגוון רחב של חיות בר והצד השני מכוסה כולו בסלעי לבה וחול שנוצרו בהתפרצויות קדומות. ביום או לילה בהירים ניתן לראות את זרימת הלבה. בסמיכות להר, זורם נהר הטאבקון ובקרבתם מעיינות המים החמים השומרים על טמפרטורה של 37 מעלות צלזיוס והם מרגיעים את השרירים, מנקים את העור ומפיגים מתח. לינה במלון בארנל.

יום 8: אזור הר הגעש ארנל, פארק לאומי מונטה וורדה
בתום ארוחת הבוקר נפרד מאזור הר הגעש ארנל ונשים פעמינו אל עבר אזור הפארק הלאומי של מונטה וורדה ושמורת יער העננים של סנטה הלנה. את דרכנו נתחיל בדרך העפר המקיפה את ימת ארנל, דרך מרהיבה ביופיה עם נופים עוצרי נשימה ונגיע אל שמורת יער העננים של מונטהוורדה. אזור מונטה וורדה ידוע ומפורסם בעולם בזכות מאמצי שימור הטבע ואורח החיים סביב מתן כבוד לטבע. העיירה סנטה אלנה היא מרכז השירותים המסחריים והתיירותיים של האזור לצד עיירות חשובות נוספות כגון סאן לואיס וסאן ג’ררדו. מגיעים למלון במונטהוורדה ולאחר שמתמקמים במלון יוצאים לביקורים באזור. לינה וארוחת ערב במלון.

יום 9: מונטה וורדה
ארוחת בוקר במלון, יום מלא לביקורים באתרים השונים באזור ובאטרקציות: טיול רגלי בשמורה תוך כדי צפייה בטבע ובחיות הבר הרבות. לאלו המעוניינים תינתן האפשרות לצאת לבצע גלישת קנופי (גלישת אומגה ביער מגובה צמרות העצים). אחה”צ היכרות עם השטח בעזרת רכבי השטח שאנו נוהגים. בתום הביקור שבים למלון.

יום 10: מונטה וורדה, פונטה איסליטה (צפון האוקינוס השקט)
ארוחת בוקר במלון ואנו עומדים לעזוב את ההרים הגבוהים לכוון חופי האוקיינוס השקט אל עיירת הקייט והנופש פונטה איסליטה השוכנת בחצי האי ניקויה. זהו חוף עם אוויר צח ומים צלולים והנוף הנשקף מהצוקים ממש מפתה. פונטה איסליטה מוקפת בהרים מיוערים והמבקרים באזור מוזמנים לסייר רגלית לאורך החוף ו/או בגבעות הסמוכות ולראות את הצמחיה ועולם החי האקזוטי שם. החוף נמצא בתוך מפרץ קטן. מגיעים למלון נופש המציע פינוקים רבים.

יום 11: פונטה איסליטה
ארוחת בוקר במלון, זמן להנות ממנעמי המלון ו/או לצאת לבקר בעיירה הסמוכה ואולי לצאת לנהיגת שטח באזור. לינה במלון בפונטה איסליטה.

יום 12: פונטה איסליטה, פארק לאומי מנואל אנטוניו
נעזוב את חופי פונטה איסליטה, נחצה את חצי האי ניקויה בדרכנו אל אזור הפארק הלאומי מנואל אנטוניו. בדרך, נחלוף על פני עיר הנמל פונטארנס ועיר הנופש חקו. נחצה את נהר הטרוקאלס עד שנגיע למלוננו הנמצא בעיירה קאפוס הצמודה לפארק הלאומי מנואל אנטוניו.

יום 13: מנואל אנטוניו
היום מוקדש לביקור בפארק הלאומי מנואל אנטוניו. נסעד את ארוחת הבוקר במלון ולאחריה נצא לביקור בפארק, שם בין חולות לבנים וזכים, נהרות זורמים, יער גשם מרהיב ומזג אויר לח ורטוב, נמצא מגוון של צמחיה טרופית עשירה עם עצים המתנשאים לגבהים וביניהם קופים, עצלנים ומאות סוגים של ציפורי שיר. בנוסף בין הביצות ושיחי המנגרוביה והלגונות המשמשים מחסה לציפורים ימיים נמצאים פליקנים, שחפים וסנוניות. בתום הביקור אפשר לרחוץ בים ו/או לבקר באתרים נוספים באזור. לינה במלון במנואל אנטוניו.

יום 14: מנואל אנטוניו, הר הגעש אירזו, גני לנקסטר, סאן חוסה
ארוחת בוקר ולאחריה עוזבים את אזור מנואל אנטוניו לכוון סאן חוסה. בדרך, עוצרים על הגשר שמעל נהר הטרוקלס וצופים בתנינים הרבים הגודשים את מימיו וגדותיו וממשיכים לביקור בהר הגעש אירזו ובגנים הבוטניים לנקסטר. בהגיענו להר, נטפס לראשו, לתצפית על הלוע, שגובהו 3432 מטרים מעל פני הים. בעת הטיפוס במעלה ההר, נצפה בנוף מרהיב עין ובמבט לסירוגין על המחוז הפורה ביותר בקוסטה ריקה. לאחר הירידה מההר ממשיכים לביקור בבירה הקדומה של קוסטה ריקה, קרטגו, בבזיליקה של הבתולה של לוס אנג’לס שם נמצא הפסל של פטרון האומה הקדוש לה נגריטה. ממשיכים לגנים הבוטנים לנקסטר שם נמצא המבחר הגדול ביותר של שרכים, סחלבים ועוד צמחים טרופיים שמושכים אליהם מאות זנים של ציפורים ועוד. ממשיכים לעבר עמק אורסי ולמלון בסאן חוזה. לינה במלון בסאן חוסה.

יום 15: סאן חוסה, מדריד
ארוחת בוקר במלון. היום בוקר וצהריים חופשיים לביקור בעיר הבירה סאן חוסה. בשעות אחה”צ המוקדמות נסיעה ברכבים לנמל התעופה, החזרת הרכבים וטיסה חזרה לכיוון מדריד.

יום 16: מדריד, תל אביב
נחיתה במדריד, זמן חופשי לסיורים, קניות במדריד עד לטיסת ההמשך לתל אביב בערך בחצות

יום 17: הגעה לתל אביב
נחתנו בשלום בנמל התעופה בן גוריון לאחר טיול מלא רשמים וחוויות.

קוסטה ריקה
טיול ספארי מאורגן ברכבי שטח (4X4)


יום 1: תל אביב, סאן חוסה
ממריאים מנמל התעופה ע”ש בן גוריון לנמל התעופה של סאן חוסה. עם הנחיתה העברה לבית המלון. בערב תערך שיחת היכרות עם המדריך המקומי וינתן הסבר על המסלול. לינה במלון בסאן חוסה.

יום 2: סאן חוסה, טורטוגרו
יוצאים בשעות הבוקר המוקדמות לכיוון שמורת טורטוגרו, חולפים דרך הפארק הלאומי Braulio Carillo עם נופים מרהיבים וצמחים טרופיים נדירים. עוצרים לסעוד ארוחת בוקר טיפוסית לקוסטה ריקה. בין מטעי בננות, ממשיכים למזח ממנו נשייט בתעלות המכונות “האמזונס של קוסטה ריקה” לכוון שמורת טורטוגרו העשירה בצמחיה טרופית ובבעלי חיים. עם ההגעה אל הלודג’, נתמקם בחדרים ונסעד את ארוחת הצהריים. אחה”צ נצא לביקור בעיירה טורטוגרו. לינה וארוחת ערב בלודג’ בטורטוגרו.

יום 3: שמורת טורטוגרו
לאחר ארוחת הבוקר יוצאים לשייט בתעלות השמורה ונהנים מהמגוון העצום של הציפורים ובעלי החיים השונים כמו קופים, קיימנים ועוד המאכלסים אותה, כמו גם מהצמחייה הטרופית המרשימה. ארוחת צהריים בלודג’ ולאחריה ביקור בחוף הים שם מטילים הצבים הגדולים את ביציהם ובעיירה טורטוגרו. לינה וארוחת ערב בלודג’ בטורטוגרו.

יום 4: טורטוגרו, אזור נהר הסרפיקוי (האזור הקריבי)
לאחר ארוחת הבוקר שטים בתעלות הפארק הלאומי אל המזח בקנו בלנקו, שם ממתינים רכבי השטח איתם נטייל במשך כל טיול הספארי שלנו. מתחילים בנסיעה לכוון החוף הקריבי שם התרבות והמנהגים מושפעים מהתרבות הג‘מיקנית. אנו על הדרך המובילה לאזור נהר הסרפיקוי שבאזור הים הקריבי. את ארוחת הצהריים נסעד בדרך. בשעות אחה”צ נתמקם במלוננו שהעיירה פוארטו ויאחו שוכנת בצמוד אליו. הנוף היפה הנושק לגדות הנהר מיטיב עם אלו הרוצים להתמזג עם הטבע כמה שיותר. הנהר זורם לאורך 84 ק”מ של נופים משתנים. הוא מצוין לצפייה בציפורים, קופים, צבים, תמסחים ועוד. הנהר הפך ליעד פופולארי מאד בקרב חובבי הטבע ובעלי החיים והוא מאפשר הגעה נוחה לנהר סאן חוסה, בארה דל קולורדו וטורטוגרו. לינה בלודג’ בטורטוגרו.

יום 5: אזור נהר הסרפיקוי
לאחר ארוחת הבוקר יוצאים לנהר ה- Sarapiqui שם ימתינו מדריכי הרפטינג הידידותים עם “חליפות ההצלה”, קסדות הראש והמשוטים, יתנו הדרכה לבטיחות בעת הרפטינג בנהר ויוצאים לדרך. אתם תיהנו משייט דרך זרמים מהירים ואשדות מרהיבים ביניהם פזורים בריכות עם מים רגועים ודרך נוף טרופי ויערות גשם. המים הזכים והצלולים מקורם בזרימה “הנופלת” מההרים הגבוהים. אותם זרמים מתחברים יחדיו עם מימיו של נהר הסרפיקוי. יש אפשרות להשתתף בראפטינג מדרגה II ו/או דרגה III (רצוי להצטייד בבגד ים, בגדים ונעלים נוחות ו/או סנדלים ומגבת). את ארוחת הצהריים נסעד באיזור וביתרת הזמן ניתן לבקר בעיירה פוארטו ויאחו וסביבותיה.

יום 6: נהר הסרפיקוי, אזור הר הגעש ארנל
ארוחת בוקר במלון ולאחריה שמים פעמינו אל פארק “הר הגעש ארנל”, בדרכים המתאימות אך ורק לרכבי שטח וכן לסיורים רגליים תוך כדי ההתקדמות. לאחר הגיענו למלוננו באזור הר הגעש ארנל בשעות אחה”צ, נצא למרחצאות המים החמים בלה פורטונה למנוחה ורחצה ושם גם נסעד את ארוחת הערב. בשובנו למלוננו נהנה מצפייה בהר הגעש ארנל וזרמי הלבה האדומים הנשפכים מלועו ולאורך מדרונותיו. לינה במלון בארנל

יום 7: אזור הר הגעש ארנל (לה פורטונה)
לאחר ארוחת הבוקר יוצאים לפארק הלאומי “הר הגעש ארנל” לסיור רגלי ולצעידה על הגשרים התלויים. נמשיך לסיור רגלי של הר הגעש ארנל שם נהנה מ”מראה” יוצא מן הכלל של הר הגעש וזאת תוך כדי הליכה מתונה ורגועה לאורך מרגלות “הר האש”. ההליכה מתחילה בצד הפעיל של ההר ומוליכה אותנו דרך יער כשמעל זרמי לבה טריים, אל האזור ההרוס שעכשיו עובר שיקום. הר הגעש ארנל ממוקם 7 ק”מ מהעיירה פורטונה ומתפרש על שטח של 33 קמ”ר.
טיול לברזיל מידע על ברזיל
טיול לארגנטינה מידע על ארגנטינה
טיול לצ'ילה מידע על צ'ילה
טיול לפרו מידע על פרו
טיול לאקוודור מידע על אקוודור
שייט לקריביים מידע על הקריביים
שייט לאנטרקטיקה מידע על אנטרקטיקה
טיול לקוסטה ריקה מידע על קוסטה ריקה
טיול לגואטמלה מידע על גואטמלה
טיול למקסיקו מידע על מקסיקו
טיול לקובה מידע על קובה
טיול לר. דומיניקנית מידע על ר. דומינקנית
טיול לפוארטו ריקו מידע על פוארטו ריקו


להזמנת החבילה, אנא מלאו את הפרטים הבאים, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

שם פרטי:
 
שם משפחה:
 
טלפון:
 
אימייל:
 
 
הערות:
 
[יש למלא כל השדות]


טיול לקובה | טיול למקסיקו | טיול לגואטמלה | טיול לקוסטה ריקה | טיול לאקוודור | טיול לפרו | טיול לצ'ילה | טיול לארגנטינה | טיול לברזיל
טיולים לנוסע העצמאי | טיול לפוארטו ריקו | טיול לרפובליקה הדומיניקנית | שייט לקריביים | שייט במקומות אקזוטיים | שייט לאנטארקטיקה