יום 15: מונטבידאו (אורוגואי)
בשעות הבוקר תעגון הוינדם בנמלה של מונטוידאו, בירת אורוגואי. מונטבידאו ממוקמת על נהר דה לה פלטה בחלק הדרומי של המדינה. העיר נוסדה בסביבות שנת 1680 על ידי הספרדים בעוד שאורוגאי נוסדה מאה מאוחר יותר ב- 1828 כמדינת חיץ בין ארגנטינה לברזיל. היום מונטבידאו מפורסמת בזכות הארכיטקטורה הציורית, בנייניה המרשימים, חופים לבני חול ואתרי הנופש המרשימים לאורך החוף האטלנטי. מהנמל יקחו אותנו לעיר העתיקה.

יום 16: בואנוס איירס
בשעות הבוקר נעגון בנמלה של בואנוס איירס. אנו ב”פריס” של דרום אמריקה, משכנם של אומנים רבים, בתי קפה ומוסיקת טנגו שלצליליה רוקדים זוגות רקדנים את מחול הטנגו הארגנטינאי. עם הירידה מהאוניה, העברה למלון. לאחר התארגנות נצא לסיור עם מלווה הקבוצה להכרת בירת ארגנטינה. העיר בה עשרה מליון תושבים ובעלת חזות אירופית הדורה. פארקים, שדרות רחבות ורחובות הומים אדם במשך כל שעות היום והלילה. שדרת ה- 9 ביולי שהיא הרחבה בעולם ובמרכזה האובליסק, כיכר מאי, הבית הורוד, בית הפרלמנט ובית הקברות ברובע רקולטה בו קבורה אוויטה פרון, הפארקים הרבים, שכונות היוקרה והטיילת, כל אלו ועוד בביקורנו במטרופולין. לינה במלון בבואנוס איירס.

יום 17: בואנוס איירס, פיאסטה גאוצ’ה
לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה למשורי הפמפס, לביקור חוויתי בחוות בקר טיפוסית. נבקר בבתי החווה, נשמע על אורחות החיים בחווה, נצפה ברכיבות ראווה של הבוקרים המקומיים, נסעד ארוחת צהריים - “אסאדו” עשיר ומגוון, ונתנסה ברכיבה. יום פעילות משביע ומהנה! עם ערב נשוב למלוננו בבואנוס איירס.

יום 18: בואנוס איירס, איגואסו
לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה של בואנוס איירס, משם נטוס לאיגואסו, העיר שנמצאת ב”משולש הגבולות”: ברזיל, פראגואי וארגנטינה. לאחר הנחיתה, העברה למלוננו שבצד הברזילאי של המפלים. נצא לסיור בצד הברזילאי של מפלי האיגואסו, המפלים המרשימים והגדולים ביותר בדרום אמריקה. נערוך סיור לאורכם של המפלים ובסבך היער הסובב אותם. בסיום נשוב למלוננו.

יום 19: איגואסו, הצד הארגנטינאי
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בצד הארגנטינאי של המפלים. עוצמת המים האדירה הזורמת לאורך גזרה של ה- 3 ק”מ על פני כ- 270 מפלים, לא ניתנת לתיאור מילולי. נבקר באזור המפלים ובנקודות התצפית אשר יגרמו לנו להישאר פעורי פה! נבקר באתר המרשים ובסיורנו נשתמש גם ברכבת מיוחדת שנבנתה בתוך המתחם. נראה את מפלי “שתי האחיות”, את הצמחייה העבותה ונשמע את שאון המפלים הנישא באוויר. לא נחמיץ שייט חוויתי אשר יקרב אותנו אל המפלים המדהימים - חוויה עוצמתית! בתום הביקור נשוב למלוננו. בערב נוכל לצאת (בתשלום) לארוחה ולמופע ריקודים דרום אמריקאיים. לינה במלון באיגואסו.

יום 20: איגואסו, סלבדור באהייה
ארוחת בוקר ועוזבים את המלון בדרכנו לביקור בסכר איטאיפו המפעל ההידרואלקטרי הגדול בעולם. בהמשך העברה לנמל התעופה לטיסתנו לסלבדור באהייה. עם הנחיתה העברה למלון בסלבדור.

יום 21: סלבדור באהייה
סלבדור שימשה כבירת המושבה ברזיל עד שנת 1763, אז ריו דה ז’נירו הייתה לבירה. סלבדור דה באהייה היא עיר עם נשמה. על שפת האוקיינוס משתרעת לה העיר הכי אפריקאית בברזיל, בכל פינה אפשר למצוא מתופפים, מעגל קפוארה, דוכן אקארז’ה (כופתאות מטוגנות עם שרימפס), ילדים משחקים כדורגל על החוף ואנשים שמחים ורוקדים. בתקופת הקרנבל מדובר במוקד פראי ורווי חושים שמעניק חוויה בלתי אמצעית לחוגגים הרבים. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בעיר ובסביבותיה, בחופים היפים והכנסיות הרבות, בעיר העתיקה, באזור ה“פלוריניו” שבתיו צבועים כחול פסטל כיאה לבירה הפורטוגלית העתיקה. נספוג מוזיקת סמבה שמקורותיה ושורשיה בעבדים שהובאו לכאן מאפריקה. נסייר גם בשוק “מרקדו מודלו” בעיר התחתית - השוק המקורה הגדול בברזיל והעשיר בפולקלור, כלי נגינה והמון אוירה. לינה במלון בסלבדור.

יום 22: סלבדור באהייה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט לאיים הטרופיים הסמוכים. נעלה על סירת קטמארן לשייט בין האיים שבאזור סלבדור, נעצור לשחיה והתרעננות בים שמימיו כצבע הטורקיז. נעגון באחד האיים לסעוד את ארוחת הצהריים וחזרה לעיר. יוותר זמן חופשי לכייף, קניות ומה לא. לינה במלון בסלבדור.

יום 23: סלבדור, ריו דה ז’נירו
לאחר ארוחת הבוקר העברה לנמל התעופה וטיסה לריו דה ז’נירו, עם הנחיתה העברה למלון בריו.

יום 24: ריו דה ז’נירו - קורקובדו, סנטה תרזה ואיצטדיון מארקנה
ריו דה ז’נירו - חופים נהדרים, שווקים תוססים, כדורגל, אוכל מגוון ובעיקר שמחת החיים של התושבים. לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל באחד מהסמלים המובהקים של ריו הלא הוא ה”קורקובדו”, הנמצא בטבורו של יער הטיזו’קה. נראה את פסלו של ישו הפורש ידיו לצדדים והצופה ממרומי צוק בגובה של כ- 900 מטרים על חסידיו הגרים למרגלותיו. נגיע לתחנת ה”פוניקולר”, בעזרתה נטפס עד לגרם המדרגות הסופי, נגיע לבסיס הפסל לתצפית עליו ועל העיר הנראית כממעוף הציפור מאופק ועד אופק. נמשיך בסיורנו לסנטה תרזה, רובע האמנים העתיק והציורי המשתפל ממורדות ההרים. מכאן נמשיך לאצטדיון ה”מרקנה” הגדול והמפורסם ביותר בעולם. בדרכנו חזרה לבית המלון נרד במפעל המרכזי של חברת “ה. שטרן” העוסקת בייצור תכשיטים ושם נצפה בפס הייצור ובאולם התצוגה. לינה במלון בריו דה ז’נירו.

יום 25: ריו דה ז’נרו, הר הסוכר, הגנים הבוטניים וטיול ג’יפים באחת הפאבלות (שכונת עוני)
היום אנו מבקרים ב”הר הסוכר”. זהו צוק גרניט שנמצא ממש בתוך המים של האוקיאנוס וההגעה אליו היא חלק מחוויית הביקור. נעלה ברכבל מספר 1 אל תחנת הביניים, שכבר ממנה נזכה לנוף עוצר נשימה ונמשיך לרכבל מספר 2 אשר ירים אותנו עד לקדקודו של הר הסוכר (ההר נקרא כך בגלל שצורתו מזכירה סוג של לחם מתוק שנהוג לאכול בברזיל). נוכל לתצפת על העיר, האיים ונמל התעופה. נמשיך לביקור בגנים הבוטניים של ריו (Jardim botanico) שהוקמו בשנת 1808 בהוראתו של הנסיך. בגנים נמצאים מעל 7,000 סוגי צמחים, סוגי ציפורים שונות, אקווריום, גן חיות קטן ואת אגף האמזונאס המיוחד. בתום הביקור ימתינו לנו ג’יפים מיוחדים איתם נצא לחוויה מיוחדת במינה, ביקור באחת משכונות העוני של ריו (FAVELA). לינה במלון בריו דה ז’נירו.

יום 26: ריו דה ז’נרו
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך עצמאית לתור את העיר. נראה את הקתדרלה בצורת פירמידה (Metropolitan Cathedral), את בתיה ההסטוריים של ריו, את התיאטרון, הספריה הלאומית והמוזיאון הלאומי לאומנות יפה ועוד. אופציה ליום טיול לאיים הטרופיים במסגרתו נצא לשייט נפלא בספינה שתוביל אותנו באווירה כיפית ורגועה בין האיים המשובצים במרחבי המפרץ החמים. נרד לאחד מהם ונשתלב באווירת הנופש ש”נחתה” עלינו פתאום... בערב נצא לחוף הים בקופהקבנה למופע זיקוקים מרהיב ולחגיגות הסילבסטר והשמחה והצהלה עד לא ידע.

יום 27: ריו דה ז’נרו, סאו פאולו, תל אביב
נפרדים מריו היפהפייה בדרכנו אל נמל התעופה לטיסה לסאו פאולו ומשם בטיסת אל על ישירה לתל אביב.

יום 28: תל אביב
נוחתים בתל אביב, תם טיולנו.

דרום אמריקה 2011/12
צ'ילה, ארגנטינה, ברזיל, אורוגוואי כולל קרוז מקיף דרום אמריקה


יום 1: תל אביב, סאו פאולו
בשעות הערב נמריא מנמל התעופה ע”ש בן גוריון בטיסת אל על ישירה לסאו פאולו.

יום 2: סאו פאולו, סנטיגו דה צ’ילה
נמריא מסאו פאולו לסנטיגו בירת צ’ילה. עם הנחיתה, העברה לבית המלון. בשעות אחה”צ נצא עם המדריך לסיור רגלי בעיר המרשימה.

יום 3: סנטיאגו
ארוחת בוקר ואחריה נצא לסיור פנורמי בעיר הבירה. בין היתר נבקר במרכז העתיק פלאסה דה ארמאס, מדרחוב הקניות פאסאו אאומאדה, שם תמצאו נגני רחוב מצויינים, רוכלים, את המוזיאונים של סנטיאגו, בניהם מוזיאון צ’ילה לאמנות מהתקופה שלפני גילוי אמריקה ומוזיאון סנטיאגו המתעד את ההיסטוריה של העיר באמצעות תצוגות תלת-ממדיות, שחזורים ועוד. לינה במלון בסנטיאגו..

יום 4: סנטיאגו, ולפריסו, ספינת הפאר וינדם
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את מלוננו ונטייל אל העיירה ולפריזו שם גם נמצא הנמל שממנו נעלה לשייט המרשים בספינה המפוארת וינדם של חברת הולנד אמריקה. הספינה תפליג בשעה 17:00. ואלפראיסו, עיר נמל צבעונית וגדולה מערבית לסנטיאגו, יכולה בקלות להיחשב כאחת הערים המרתקות בצ’ילה. העיר נכללת ברשימת אתרי המורשת של UNESCO ומציעה למבקר בה חוויה טוטאלית של ארכיטקטורה מעניינת, מוזיאונים טובים ומפגשים עם אנשי המקום החביבים. מגבעות ואלפראיסו ניתן להשקיף על האוקינוס ועל העיר התחתית - הנופים מדהימים.

יום 5: בלב ים
זה הזמן להינות מהשירותים ומאניה מפוארת זו: בריכות שחיה, חדרי כושר, ספא, ג’קוזי, סיפוני שיזוף, חנות פטורה ממכס, קזינו, אוכל גורמה ועוד.

יום 6: פוארטו מונט, פוארטו ואראס, פארק לאומי ויסנטה פרז רוזלס
בשעה 08:00 תעגון הוינדם בנמלה של פורטו מונט. נצא לטיול בפורטו מונט שהיא צומת תחבורה ונקודת מעבר אל אזור האגמים שבדרום. עיר הנופש פוארטו ואראס שבאזור האגמים הצ’יליאני, היא עיירה ציורית השוכנת בלב האזור היפה בעולם. הפארק הלאומי וינסנט פרז רוזלס, העתיק ביותר בצ’ילה, נוסד בשנת 1926 ומיקומו באחד המקומות היותר מועדפים במדינה. בין האטרקציות העיקריות בפארק ניתן לראות את ההרים והרי הגעש, יערות עצומים עם עצים קדומים ואחד האגמים הטבעיים היותר יפים בדרומה של צ’ילה “אגם כל הקדושים” “The Todos Los Santos”, נהר, מפלי פטרהוף ועוד. המבקרים נהנים מהנוף המדהים, הצמחיה ועולם החי כמו גם ממעינות של מים טרמיים, אפשרויות סקי ושייט. בסיומו של יום שבים לספינה המפליגה בשעה 17:00.

יום 7: הפלגה נופית
היום מתגלים לעינינו נופים מופלאים ומראות טבע מרהיבים בעת שהאוניה מפליגה בתעלת דרווין היוצרת המשכיות מערבה של פיורד איסן ומתחברת אל האוקינוס השקט באזור איי איסקויליק. התעלה נמצאת באזור החוף של צ’ילה, זוהי אחת התעלות הראשיות הממוקמות בין איי הארכיפלג חונוס ובין פיורדים צ’ילינים.

יום 8: קרחונים
היום מפליגה הוינדם בים של קרחונים: Amalia Glacier הידוע גם בשם Skun Glacier. הקרחון, אחד מ- 45 קרחונים המאכלסים את שדה הקרח הדרומי ונחשב לעתודת המים הטריים השלישית בגודלה בעולם, נמצא בפארק הלאומי Bernardo o` Higgins ומוצאו משדה הקרח הדרומי של פטגוניה. בהמשך מפליגים בתעלת סרמינטו שהיא הארכיפלג המרכזי של פטגוניה הצ’ילינית ונמשכת דרומית ל- Angostura Guide..

יום 9: הפלגה במיצר מגלן, עגינה בפונטה ארנס והפלגה בתעלת ביגל
הפלגה במיצר מגלן הנמצא לאורך הקצה של יבשת דרום אמריקה.מעבר חיוני זה נקרא על שמו של יורד הים הפורטוגזי פרדיננד מגלן שהיה הראשון שהקיף את העולם בשנת 1520. ההפלגה שנראתה מסוכנת באותה העת הוכחה כמהירה ובטוחה יותר במעבר שבין האוקינוס האטלנטי לשקט כיוון שהיא מוגנת על ידי יבשת אמריקה הדרומית מצד אחד לבין האיים של “ארץ האש”, בירת מחוזה הדרומי ביותר של צ’ילה. הספינה תעגון בנמלה של פונטה ארנס עיר ששוכנת על חופי מיצרי מגלן, במרחקים כמעט שווים מהאוקיינוס האטלנטי והשקט.

יום 10: ביום בין הקרחונים Italia ,Francia ,Alemania ועגינה ב- Ushuaia
היום, בדרכנו לאושואיה, אנו מפליגים בתעלת Beagle ולנגד עינינו מתגלים הקרחונים שכונו בשמות של ארצות אירופאיות: איטליה, צרפת, הולנד וגרמניה. נוכל לצפות בחיות בר כמו אריות ים וקומורנים. נחלוף על פני המגדלור הצבוע פסים של אדום ולבן הנמצא בטיירה דל פוגו הארגנטינאית, 9 קילומטר מזרחית לאושואיה ואנו כבר באזורי החוף של ארגנטינה. בשעות הצהריים מגיעים לאושואיה, העיר המפורסמת ביותר בארץ האש, המוכרת כמחוז הדרומי ביותר בכדור הארץ (למרות שלמעשה מדובר בטעות: יש עיר בצ`ילה קצת דרומית ממנה - אבל נתעלם באלגנטיות). עובדה זו הפכה אותה למקום מתוייר ומוכר בעולם כולו. העיר שוכנת לרגלי שרשרת הרים מושלגי כיפות, בקצה תעלת Beagle, והנוף הנשקף ממנה מרהיב. בעיר מצוי מוזיאון “סוף העולם” ובו אוסף מרשים של מיני ציפורים לצד תיאור מפורסם של היסטוריית האי ותושביו. מדרום לעיר נמצא הפארק הלאומי של ארץ האש, עם מבחר מגוון וקיצוני של בעלי חיים כגון עופות ים, כלבי ים ועוד.

יום 11: כייף הורן Cape Horn
בשעות הבוקר תקיף הספינה את כיף הורן, “הקצה” של יבשת דרום אמריקה שעד היום הוא עדין “אגדה ימית” ליורדי הים, בזמנו הפלגה סביב הכיף ודרך מעבר דרייק היו ועדיין הנם אחד מהנתיבים הימיים המאתגרים ביותר.

יום 12: איי פוקלנד והפלגה בתעלת ביגל
איי פוקלנד נמצאים בקצה הדרומי והמרוחק של דרום האוקיאנוס האטלנטי. למרות ששכנותיהם הקרובות הן ארגנטינה ואנטארקטיקה, איי פוקלנד בריטיים במלוא מובן המילה: הכבול משמש כחומר בעירה בכל אח וקמין, וניתן לכוון שעונים לפי הזמנים של הגשת התה. מתגוררים כאן רק 4,000 תושבים (חצי מהם אנשי צבא בריטיים), כך שגם המבקרים הבאים לכאן אינם עושים זאת בשביל החברה. הבירה: סטנלי (1,750 תושבים), התושבים: בריטים, השפה: אנגלית, ממשל: מושבה של בריטניה.

יום 13: בלב ים
לאחר כל ההתרגשות מהמקומות המעניינים והביקורים המרשימים, זמן לנוח ולהתפנק על סיפוני הספינה המפוארת ביום שכולו הפלגה בלב ים לאורך חופי ארגנטינה.

יום 14: בלב ים
יום נוסף של הפלגה שכולה כייף והנאה: אוכל גורמה, בריכות שחיה, חנויות פטורות ממכס, ג’קוזי וספא, קזינו, מופעים ומה לא.
טיול לברזיל מידע על ברזיל
טיול לארגנטינה מידע על ארגנטינה
טיול לצ'ילה מידע על צ'ילה
טיול לפרו מידע על פרו
טיול לאקוודור מידע על אקוודור
שייט לקריביים מידע על הקריביים
שייט לאנטרקטיקה מידע על אנטרקטיקה
טיול לקוסטה ריקה מידע על קוסטה ריקה
טיול לגואטמלה מידע על גואטמלה
טיול למקסיקו מידע על מקסיקו
טיול לקובה מידע על קובה
טיול לר. דומיניקנית מידע על ר. דומינקנית
טיול לפוארטו ריקו מידע על פוארטו ריקו


להזמנת החבילה, אנא מלאו את הפרטים הבאים, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

שם פרטי:
 
שם משפחה:
 
טלפון:
 
אימייל:
 
 
הערות:
 
[יש למלא כל השדות]


טיול לקובה | טיול למקסיקו | טיול לגואטמלה | טיול לקוסטה ריקה | טיול לאקוודור | טיול לפרו | טיול לצ'ילה | טיול לארגנטינה | טיול לברזיל
טיולים לנוסע העצמאי | טיול לפוארטו ריקו | טיול לרפובליקה הדומיניקנית | שייט לקריביים | שייט במקומות אקזוטיים | שייט לאנטארקטיקה