דף הבית-טיול לגואטמלה טיול לגואטמלה

טיול לגואטמלה הוא המומחיות שלנו בלטינו אמריקה, בין אם זה טיולים מאורגנים לגואטמלה או טיול לנוסע עצמאי לגואטמלה

טיול לגואטמלה

גואטמלה היא מרכזה תרבות המאיה במרכז אמריקה, והממשל המשיך לשווק אותה ככזו בעלוני התיירות, שעה שהתעלל בעמים הילידיים. למרות כל זאת, התרבות הילידית בגואטמלה חיה וקיימת, במסגרת טיול לגואטמלה, ניתן לראות אותה בשרידים העתיקים של טיקאל (Tikal) ,בטקסים המאיים / קתוליים של צ'יצ'יקאסטנאנגו (Chichicastenango) ובשלל הצבעים בלבושם היומיומי של האינדיאנים הילידיים. מיקומה הנוח בלב מרכז אמריקה הופך אותה לנוחה לשילוב עם טיול למקסיקו ו/או טיול לקוסטה ריקה.

טיול בגואטמלה - בין הרי הגעש

אנטיגואה

טיול בגואטמלה מביא אותנו אל אנטיגואה שהיתה בירתה של המדינה משנת 1543 ועד 1776 (אז התרחשה רעידת אדמה הרסנית), אז הועברה הבירה 45 ק"מ ממזרח לכאן, אל האתר הנוכחי של גואטמלה סיטי. אנטיגואה, היושבת בינות לשלושה הרי געש מרהיבים - אגואה, פואגו ואקאטנאנגו - היא אחת הערים העתיקות והיפות ביותר ביבשת אמריקה, ומבניה המקסימים והאיתנים מהתקופה הקולוניאלית עמדו ב- 16 רעידות אדמה ובאינספור שטפונות ושריפות. העיר יפה בייחוד במהלך הסמאנה סנטה, אז מרוצפים הרחובות בעיטורים מורכבים של נסורת צבעונית ועלי כותרת. כנסיותיה של העיר איבדו הרבה מההדר הבארוקי שלהן, כשהשיפוצים והשחזורים בעקבות רעידות האדמה הותירו אותן עירומות מהעיטורים ומהפאר שאפיין אותן בעבר. עם זאת, רבות מהן עדיין מרשימות, ובייחוד לה מרסד, איגלסיה דה סן פרנסיסקו לאס קפוסינאס (כיום מוזיאון). קאסה ק'וחום הוא מוזיאון מרתק המוקדש למוסיקה, לפולחנים ולחפצי האמנות של בני המאיה, בימי א' נאספים מבקרים ומקומיים כאחת בשוק התוסס שנערך בפארקה סנטראל.

צ'יצ'יקאסטנאנגו


טיול בגואטמלה חייב להביא את המטייל לצ'יצ'י, כמו שקוראים לה המקומיים, עיירה הררית קסומה וערפילית, הממוקמת בגובה של 2030 מ' מעל פני הים, מוקפת עמקים ויושבת בצילם של הרים נישאים. למרות בידודה, היתה מאז ומתמיד עיירת שוק חשובה, והשוק של יום א' הוא זה שכדאי לבקר בו במסגרת טיול לנוסע העצמאי לגואטמלה (יוקדש לו זמן רב יותר במסגרת טיול לנוסע העצמאי), כיוון שהקופראדיאס (אגודות דתיות) מקיימות לעתים קרובות תהלוכות דתיות ביום זה. המקומיים משלבים בין הפולחן המסורתי של בני המאיה לבין הדת הקתולית, והמקומות הטובים ביותר לחזות במסורת המשולבת הם כנסיית סנטו טומאס ומקדש פאסקואל אבאח, שהוקם לכבודו של אל האדמה של בני המאיה. קטורת, מאכל ומשקה מוצעים כאן לאבות הקדומים, כדי להבטיח את פוריותה של האדמה. במוזיאון המחוז שבעיירה מוצגים כלי חימר וצלמיות, חודי חנית מחלמיש ומאבן גרניט, אבנים לכתישת תירס וגם אוסף מרשים של אבני ירקן.

קצאלטנאנגו


טיול לגואטמלה מביא אותנו גם לקצאלטנאנגו: עיירה זו, המכונה בקיצור 'שלה', שהיא המרכז המסחרי של דרום-מערב גואטמלה, משמשת בסיס נהדר לטיולים בכפרים הסמוכים, הידועים במלאכות היד של תושביהם ובמעיינותיהם החמים. היא שגשגה במאה ה- 19 כמרכז לייצור קפה ולאחסון סחורות, עד שרעידת אדמה והתפרצות געשית שמו קץ לפריחה. בשנים האחרונות התפרסמה שלה כאתר ללימוד השפה הספרדית. האתרים החשובים בה הם הכיכר המרכזית והמבנים המקיפים אותה, מספר שווקים קטנים ומעניינים ופארקה מינרבה, הנמצא בכל מקום, כך נדמה - אנדרטאות רבות שכאלה, לכבודה של אלת החוכמה הרומית (תאומתה של אתנה במיתולוגיה היוונית), הוקמו במהלך נשיאותו של מנואל אסטראדה קאבררה (1989-1920), בתקווה לעודד את הנוער של גואטמלה לרכוש לעצמו השכלה גבוהה. באזור הכפרי והגעשי היפהפה שמקיף את קצאלטנאנגו יש מעיינות טבעיים חמים בלוס ואהוס ובפואנטס חאורחינאס. באזור נמצאים גם הכפר הציורי סוניל, עיירת השוק סן פרנסיסקו אל אלטו והכפר מומוסטנאנגו, שתושביו מתמחים במלאכות יד.
טיול לברזיל מידע על ברזיל
טיול לארגנטינה מידע על ארגנטינה
טיול לצ'ילה מידע על צ'ילה
טיול לפרו מידע על פרו
טיול לאקוודור מידע על אקוודור
שייט לקריביים מידע על הקריביים
שייט לאנטרקטיקה מידע על אנטרקטיקה
טיול לקוסטה ריקה מידע על קוסטה ריקה
טיול לגואטמלה מידע על גואטמלה
טיול למקסיקו מידע על מקסיקו
טיול לקובה מידע על קובה
טיול לר. דומיניקנית מידע על ר. דומינקנית
טיול לפוארטו ריקו מידע על פוארטו ריקו
למידע נוסף, אנא מלאו את הפרטים הבאים, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

שם :
 
טלפון :
 
אימייל :
   
[יש למלא כל השדות]

טיול לנוסע עצמאי לגואטמלה - לגלות את תרבות בני המאיה

פלורס

בירתו של מחוז אל פטן עתיר הג'ונגלים שבצפון מזרח המדינה, יושבת על אי בלאגו דה פטן איצה ומקושרת במעבר עילי באורך 500 מ' אל העיירה הסמוכה סנטה אלנה, לשפת האגם. זוהי עיר בעלת חזות מכובדת, עם כנסייה ובית העירייה התוחמים כיכר מרכזית, על פסגת הגבעה שבמרכז האי. היא נוסדה על-ידי בני האיצה, ובעת כיבוש אמריקה היתה ככל הנראה המרכז המתפקד האחרון של תרבות המאיה. הפירמידות, המקדשים והאלילים הוחרבו בידיהם של החיילים הספרדים יראי-השמיים, והעובדה שבני המאיה נפוצו לתוך הג'ונגל הולידה את מיתוס 'העיר האבודה' של תרבות המאיה. היום מונים כאן מוקדי העניין שיט בסירה שעוצרת ביישובים שונים לאורך הלגונה וביקור במערות הגיר אקטון-קאן.


פאנאחאצ'ל

בטיול לנוסע העצמאי, פאנאחאצ'ל מרשימה ביותר. אל תניחו לכינוי של העיירה, גרינגוטנאנגו ('מקומם של הזרים'), וגם לא להיעדרם של בניינים קולוניאליים ושל שוק ססגוני להרתיע אתכם מלבקר בפאנאחאצ'ל במסגרת טיול בגואטמלה. האתר החשוב כאן הוא אגם הלוע המרהיב בחרוט געשי שהתמוטט והתמלא במים, ומאז ימי ההיפים בשנות ה- 60, נוהרים מטיילים שוחרי שלווה אל האזור כדי לשחות בלאגו דה אטיטלאן ופשוט לתפוס ראש. הרי געש מקיפים את האגם, והעיירה היא נקודת המוצא לטיולים בכפרים הקטנים והמסורתיים של הילידים, לחופי האגם ממערב ומדרום לו. היעד הפופולרי ביותר לטיול של יום הוא הכפר סנטיאגו אטיטלאן , עם המקומיים הלבושים בססגוניות ועם האליל המקומי, הייחודי ומעשן הסיגר, מקסימון. עיירת השוק סולולה מושכת אליה סוחרים זה מאות בשנים, והכיכר המרכזית שלה עדיין שוקקת פעילות בימי השוק. להצצה נוספת לחיי הכפר סעו אל סנטה קתרינה פאלופה, ואילו סן פדרו לה לגונה , לחופי האגם, הוא כפר מעניין לא פחות ומתויר הרבה פחות.


טיקאל

בטיול לנוסע העצמאי נבקר במרכז הפולחן האדיר של בני המאיה, בטיקאל , שוכן מצפון מערב לפלורס, במחוז אל פטן, ומיקומו בתוך הג'ונגל הופך אותו לאתר מיוחד במינו ומהווה המשך לטיול במקסיקו. הפירמידות הגבוהות בולטות מתוך חופת הג'ונגל הירוקה, כשתחתיה תלויים להם קופים שאגנים על ענפי עצים עתיקי יומין, תוכים ססגוניים מצווחים ומעופפים סביב, וצפרדעי עצים משלימות את המקהלה העליזה. המקדשים התלולים מתרוממים לגובה של 44 מ' ויותר, ולמרות שהצמחייה העבותה סביבם סולקה, הרי החופה הצפופה של יערות הגשם אינה מרוחקת מכאן, ולכן גם ההגעה לאתר המסתורי הזה היא חוויה בלתי נשכחת. השרידים הרבים כוללים כיכרות, אקרופוליס, פירמידות, מקדשים ומוזיאון.


ליבינגסטון

ליבינגסטון גם היא מקום ביקור מעניין בטיול לגואטמלה. אל העיירה השלווה ליבינגסטון, המוקפת בג'ונגלים , ניתן להגיע מהנמל פוארטו באריוס שלחוף הים הקאריבי. כאן מתגוררים אפרו-גואטמלים שחורים, הגאריפונה, צאצאיהם של אפריקנים שהובאו לעולם החדש כעבדים וברחו או שספינותיהם נטרפו. נישואי התערובת עם מלחים בני גזעים אחרים שספינותיהם נטרפו, וגם עם בני המאיה הילידיים, יצרו תרבות ייחודית ולה שפה הכוללת בתוכה יסודות אפריקניים, מאיים ואירופיים. ליבינגסטון הזעירה היא לכן עיירה מרתקת ומוזרה, שנראית מתאימה יותר לבליז מאשר לגואטמלה, ויש בה מטעי קוקוס, בתי עץ צבועים בשלל צבעים וכלכלה המבוססת על דיג. העיירה היא גם בסיס למסעות שיט בנהר קואקואצ'ה ובנהר קוקולי , שיוביל אתכם דרך נוף של יערות טרופיים למקום שבו תוכלו לשחות או ליהנות מפיקניק, וגם למסעות שיט לקאיוס סאפודיאס שם תוכלו לדוג או לשנרקל.

 


טיול לקובה | טיול למקסיקו | טיול לגואטמלה | טיול לקוסטה ריקה | טיול לאקוודור | טיול לפרו | טיול לצ'ילה | טיול לארגנטינה | טיול לברזיל
טיולים לנוסע העצמאי | טיול לפוארטו ריקו | טיול לרפובליקה הדומיניקנית | שייט לקריביים | שייט במקומות אקזוטיים | שייט לאנטארקטיקה